Fotoreportáž z Loučení s vlaštovkami....

2. 10. 2012

 

V úterý 2. 10. jsme se s dětmi z oborské MŠ rozloučili s vlaštovkami i létem. Povídáním, čtením příběhů i pohádek jsme přivítali také podzim i paní Zimu.

Podzim s paletou barev listí a větrem ze strnišť.

Dětem jsme věnovaly básničku O vlaštovce. Aby je provázela podzimním i zimním časem. A aby tento čas rychle uběhl a bylo zase jaro. A s ním opět se nejen na Oboru vrátí jarní dny i vlaštovky a sluníčko a prima dny venku.

Děti - naviděnou i naslyšenou ve středu 7. 11. s Povídáním o sluníčku s pohádkovou babičkou.

 

Fotogalerie: Loučení s vlaštovkami v mateřince

Pár fotografií z besedy 16. 10. 2012

"Moravský kras očima speleologa i fotografa Dr. Petra Zajíčka"

Pan Petr Zajíček nám nabídl pohled na Moravský kras očima profesionálního jeskyňáře a také člověka, který to s fotoaparátem v extrémních podmínkách umí.

Jeskyně jsou jeho vášní, proto speleologii věnuje veškerý volný čas. Zároveň vystavuje své fotografické úlovky ve výstavních síních, galeriích, v odborných publikacích. Jeho snímky toho, co je pod povrchem Země, můžeme obdivovat také v kalendářích.

Pan Dr. Zajíček byl u nás, na Oboře, poprvé. Posluchačům připravil poutavý a zajímavý výklad o Moravském krasu. Ať už to bylo povídání o historii a osobnostech české speleologie u nás, ale také historky o krásách i záludnostech podzemí.


Ráda bych za všechny, kteří na besedě na Oboře byli, panu Zajíčkovi poděkovala.

Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací o kraji a krásách blízko našich domovů...

 

 

Fotogalerie: Petr Zajíček o Moravském krasu