Červen

Červnová dílna se setkala tradičně s velkým zájmem dívek a žen. Pod zkušeným vedením trpělivé paní Blanky Matuškové ze Všehodílny Boskovice se nás v úterý 12. 6. sešlo šestnáct krásy a šperku-milovných dívek a žen z Obory, Doubravice a Jabloňan. Více by se nás již do klubovny SDH Obora nevešlo.

Tématem odpoledne byla výroba letních šperků. Neboť léto - a s ním prázdniny a dovolená - jsou již tady.

A tak si večer každá z nás odnášela vlastnoručně vyrobený korálkový náramek (na paměťovém drátu) a filigránové náušnice ve svých oblíbených barvách. Jak nám to šlo a posléze slušelo, můžete posoudit sami z fotografií.

Fotogalerie: Červen - Letní šperky

23. 6. 2012 Novodvorská alej

V sobotu 23. 6. 2012 se u lipové aleje v Nových Dvorech uskutečnilo setkání dětí z Veselice, Němčic a měly zde být i děti z Obory.  Za Oboru jsem nakonec zůstala s manželem sama, zřejmě proto, že na Oboře byla o tomto víkendu pouť. Jak to v aleji vypadalo, podívejte se na fotografie. Sešlo se nás celkem 60 dětí i dospělých a tři psi. Akce byla moc pěkně zorganizovaná, děti plnily putováním přírodou úkoly, nálada byla skvělá. Nakonec jsme pěkné odpoledne ukončili opékáním párků a všeobecným veselím a pohodou. 

Bonusem navíc byla procházka k Blanseku a také majestát lipové aleje - celkem 68 vzrostlých lip, nyní v plném květu. Nádhera.

Fotogalerie: Červen - 23. 6. Nové Dvory