přijďte si udělat lapač snů

 

Obecní knihovna Obora pořádá a zve na výtvarnou dílnu

LAPAČE SNŮ s Evou Sáňkovou a Jitkou Špačkovou

KDY – úterý 15. 10. 2019

KDE – knihovna

V KOLIK – 16.30 hodin

Co je lapač snů?

Lapač snů zavěšují indiáni volně do místnosti nebo přímo za hlavu spícího. Podle staré legendy severoamerických indiánů se špatné sny zachytí v síti lapače a ráno jsou zničeny denním světlem. Ty dobré sklouznou po peříčku zpět do duše spícího.

Co s sebou? Vše potřebné lektorky dovezou. Je možné s sebou vzít malá bílá nebo barevná peříčka, štípací nebo ketlovací kleště. Určitě si s sebou vezměte také něco osobního, vlastního – uprostřed lapače má být něco svého  - kamínek, mušle, nějaký talisman apod.

Cena jako vždy lidová 50 až 100 Kč.

Těšíme se na setkání při tvoření.

 

 

na kolech do Santiaga de Compostely

Obecní knihovna Obora

Vás zve na cestovatelskou besedu s promítáním

s manželi Ing. Eliškou a Ing. Jiřím Havířovými

KDY – úterý 22. 10. 2019, KDE – knihovna

V KOLIK – 16.30 hodin

Svatojakubská cesta nebo Cesta svatého Jakuba je název historické trasy 12 cest , které vedou k hrobu svatého Jakuba Staršího v katedrále v Santiagu de Compostela ve španělské Galícii. Trasy jsou značené moderním turistickým značením a většinou procházejí historickými poutními směry.

Připojme se alespoň takto virtuálně k vyprávění manželů Havířových a poutníkům celého světa i tisícileté tradici putování do Santiaga de Compostela.

Na cestě existence nás vždycky čekají obtížné problémy. To pak musíš nechat působit tvůrčí imaginaci.“ — Paulo Coelho, kniha Poutník - Mágův deník

 

podzimní literární čajovny

 

Literární čajovny pro dospělé

se budou konat 29. října a 12. listopadu, vždy od 17 hodin.

Opět se těším na Vás  a na pohodové podvečery se zajímavou knihou, povídáním.

Podzimní sezóna v knihovně začíná!!

 

 

"otevřete oči" 12. 11. 2019

 

 

Obecní knihovna Obora

Vás zve na literární večer s výtvarným tvořením

„OTEVŘETE OČI“

(21. ročník festivalu Den poezie 2019)

KDY – úterý 12. 11. 2019

V KOLIK – 17 hodin, KDE – v knihovně

Autorem letošního motta je umělec a vizionář Leonardo da Vinci

(15. 4. 1452 – 2. 5. 1519). Celý jeho výrok zněl:

Slepá nevědomost nás přivádí na scestí. Ó! Bídní smrtelníci, otevřete oči!”

a my pevně věříme, že ani 500 let od jeho úmrtí, neztratil nic na své aktuálnosti.

Nač se můžete těšit nebo co můžete očekávat?
Vezměte si s sebou knihu nebo příběh, který Vás v poslední době nejvíce oslovil, zaujal. 

A co dál? Pastelky, tenký štětec, vodové barvy, kelímek na vodu.

A také pohodu a fantazii.

Malé občerstvení je zajištěno.

BEAUTY PARTY – SETKÁNÍ S KRÁSOU

 

 

 

 

 

 

tentokrát s Dr. Janou Raškovou

KDY – úterý 19. 11. 2019

KDE – knihovna, V KOLIK – od 17.00 hodin

Zajímáte se o nové trendy v kosmetice, líčení, péči o pleť i tělo?

Pak je naše Beauty Party to pravé pro Vás.

 

Dozvíte se:

  • jak se starat o svou pleť
  • nové trendy v líčení
  • vyzkoušíte si účinky přípravků na svou pleť

DDotkneme se problematických témat jako je například akné, pigmentové skvrny, rozšířené žilky či nevzhledná celulitida.

Jako bonbonek na závěr představíme novou technologii v čištění pleti.

Vstup je ZDARMA

plakát 19. 11. 2019 setkání s krásou.docx (127442)

podzim v naší knihovně

Září - měsíc návratu dětí a mládeže do školních lavic, konec dovolených, měsíc odletu zpěvavých ptáků do teplých krajin. Období půvabného období babího léta, doba zrání a sklizně úrody.

Během letních prázdnin v knihovně proběhly opravy popraskaných zdí a poté malířské práce. A naše knihovna je nyní také nachystaná na vás – na své čtenáře i uživatele. 200 knih bylo vyměněných za nové včetně novinek. Přijďte si půjčit některou z nich.

Ráda bych Vás pozvala na úterý 17. září (od 16.30 hodin) na tvoření s vůní babího léta. Vlídnou průvodkyní nám bude Jiřinka Jakubcová z Borotína. Můžeme si vytvořit kytičku do vázy nebo na dveře, věneček nebo naplnit suchými travinami i květy oblíbený hrneček, záleží na fantazii. Materiál i přírodniny doveze paní lektorka s sebou, platba za spotřebovaný materiál se hradí přímo jí.

Pokud doma ještě nemáte lapač snů, pak je výtvarné tvoření 15. října od 16.30 hodin to pravé pro vás i vaše děti. Noční můry zůstanou na síti, zmizí do prvního svítání, sny pak sklouznou do mysli spícího.

 

V letošním roce manželé Ing. Eliška a Ing. Jiří Havířovi na kolech zdolali 800 km!! tzv. Svatojakubskou cestu do Santiaga de Compostelly. O tomto putování a zážitcích z cesty bude beseda s promítáním v úterý 22. října od 17 hodin.

12. listopadu, opět po roce, bych vás ráda přizvala k účasti na celorepublikovém festivalu Den poezie, který se pravidelně koná ve víc než 60 městech a obcích České republiky. Tento, již jedenadvacátý, ročník se bude konat s podtitulem: „Otevřete oči!Autorem letošního motta je umělec a vizionář Leonardo da Vinci (15. 4. 1452 – 2. 5. 1519). Celý jeho výrok zněl “Slepá nevědomost nás přivádí na scestí. Ó! Bídní smrtelníci, otevřete oči!” a my pevně věříme, že ani 500 let od jeho úmrtí, neztratil nic na své aktuálnosti.

Začátek v 17 hodin. Více informací o této akci během října t. r. na vývěsce u obchodu a na webové stránce knihovny.

 

14. listopadu k nám do kulturního domu přijede Divadlo Radost Brno s představením pro děti Kůzle, začátek představení v 9.30 hodin.

Literární čajovny pro dospělé se budou konat 29. října a 12. listopadu, vždy od 17 hodin. Pohodové podvečery se zajímavou knihou, povídáním.

Odpoledne s krásou, odborným poradenstvím i praktickou ukázkou líčení, ošetřování pleti ap. se uskuteční v úterý 19. 11. - lektorkou bude paní Dr. Jana Rašková, bez vstupného.

Atmosféru letošního adventu opět po roce zažijeme na tvořivé dílně Advent v knihovně s Marikou, v úterý 26. 11. od 16.30 hodin v knihovně.

10. 12. se budou v knihovně konat již tradiční Světýlka u Jany, setkání s povídáním, tvořením před Vánocemi. Bude to i poslední výpůjční den v roce 2019.

 

V knihovně jsou stále k vidění obrazy Svatavy Skryjové.

Přeji Vám, milí čtenáři a uživatelé Obecní knihovny Obora, krásné dny nejen babího léta. Těším se na setkání s Vámi všemi, kdo zavítáte do naší knihovny.