Krásné prožití vánočních svátků,

projekt ČTVERO ROČNÍCH OBDOBÍ

Obecní knihovna Obora

vyhlašuje k 660. výročí založení obce Obora

výtvarný projekt pro předškolní děti, mládež i dospělé

ČTVERO ROČNÍCH OBDOBÍ U NÁS V OBCI

Vyhlášení – říjen 2019, ukončení květen 2020

Odevzdání prací v knihovně do 25. května 2020

Vernisáž výstavy prací v Galerii Na Plotě

(v blízkosti výletiště v Oboře)

o pouťovém víkendu v červnu 2020

V případě deštivého počasí bude výstava prací v kulturním sále

Poté výtvarné práce budou k vidění do konce října v knihovně

Technika: výtvarné práce (koláže s přírodninami, kresby, malby, fotografie, 3D objekty aj.)

Formát prací: není určen, volná tvorba

Podmínka: téma práce musí vycházet z prostředí Obory

anebo jejího blízkého okolí během 4 ročních období

Účastníci projektu budou odměněni hezkými cenami.

projekt Moje BABIČKA

Obecní knihovna Obora

vyhlašuje ke 200. výročí narození české spisovatelky Boženy Němcové

projekt pro předškolní děti, mládež i dospělé

MOJE BABIČKA

Vyhlášení – říjen 2019, ukončení květen 2020

Odevzdání prací v knihovně do 25. května 2020

Cílem je čtení z knihy Babička a Pohádky maličkým. Povídání si s dětmi o ději knihy a postavách v nich. Povídání o tom, jak vypadala babička   Barunky Panklové a jak vypadá ta jejich, jak se babičky za 200 let změnily. Nakresli svou babičku – ale i dědečka.

Technika: výtvarné práce (kresby, malby, fotografie, 3D objekty aj.)

Formát prací: není určen, volná tvorba. Výstava prací bude zveřejněna v červnu 2020.

Účastníci projektu budou odměněni hezkými cenami

podzim v naší knihovně

Září - měsíc návratu dětí a mládeže do školních lavic, konec dovolených, měsíc odletu zpěvavých ptáků do teplých krajin. Období půvabného období babího léta, doba zrání a sklizně úrody.

Během letních prázdnin v knihovně proběhly opravy popraskaných zdí a poté malířské práce. A naše knihovna je nyní také nachystaná na vás – na své čtenáře i uživatele. 200 knih bylo vyměněných za nové včetně novinek. Přijďte si půjčit některou z nich.

Ráda bych Vás pozvala na úterý 17. září (od 16.30 hodin) na tvoření s vůní babího léta. Vlídnou průvodkyní nám bude Jiřinka Jakubcová z Borotína. Můžeme si vytvořit kytičku do vázy nebo na dveře, věneček nebo naplnit suchými travinami i květy oblíbený hrneček, záleží na fantazii. Materiál i přírodniny doveze paní lektorka s sebou, platba za spotřebovaný materiál se hradí přímo jí.

Pokud doma ještě nemáte lapač snů, pak je výtvarné tvoření 15. října od 16.30 hodin to pravé pro vás i vaše děti. Noční můry zůstanou na síti, zmizí do prvního svítání, sny pak sklouznou do mysli spícího.

V letošním roce manželé Ing. Eliška a Ing. Jiří Havířovi na kolech zdolali 800 km!! tzv. Svatojakubskou cestu do Santiaga de Compostelly. O tomto putování a zážitcích z cesty bude beseda s promítáním v úterý 22. října od 17 hodin.

12. listopadu, opět po roce, bych vás ráda přizvala k účasti na celorepublikovém festivalu Den poezie, který se pravidelně koná ve víc než 60 městech a obcích České republiky. Tento, již jedenadvacátý, ročník se bude konat s podtitulem: „Otevřete oči!Autorem letošního motta je umělec a vizionář Leonardo da Vinci (15. 4. 1452 – 2. 5. 1519). Celý jeho výrok zněl “Slepá nevědomost nás přivádí na scestí. Ó! Bídní smrtelníci, otevřete oči!” a my pevně věříme, že ani 500 let od jeho úmrtí, neztratil nic na své aktuálnosti.

Začátek v 17 hodin. Více informací o této akci během října t. r. na vývěsce u obchodu a na webové stránce knihovny.

14. listopadu k nám do kulturního domu přijede Divadlo Radost Brno s představením pro děti Kůzle, začátek představení v 9.30 hodin.

Literární čajovny pro dospělé se budou konat 29. října a 12. listopadu, vždy od 17 hodin. Pohodové podvečery se zajímavou knihou, povídáním.

Odpoledne s krásou, odborným poradenstvím i praktickou ukázkou líčení, ošetřování pleti ap. se uskuteční v úterý 19. 11. - lektorkou bude paní Dr. Jana Rašková, bez vstupného.

Atmosféru letošního adventu opět po roce zažijeme na tvořivé dílně Advent v knihovně s Marikou, v úterý 26. 11. od 16.30 hodin v knihovně.

10. 12. se budou v knihovně konat již tradiční Světýlka u Jany, setkání s povídáním, tvořením před Vánocemi. Bude to i poslední výpůjční den v roce 2019.

V knihovně jsou stále k vidění obrazy Svatavy Skryjové.

Přeji Vám, milí čtenáři a uživatelé Obecní knihovny Obora, krásné dny nejen babího léta. Těším se na setkání s Vámi všemi, kdo zavítáte do naší knihovny.