Leden 2012

V sobotu 21. 1. 2012 v podvečer venku hustě sněžilo a bylo nevlídně. 

Na tento večer jsme měli připravenou besedu s panem Dr. Ondřejem Dostálem, paleontologem a také ředitelem Muzea při Masarykově univerzitě v Brně. Bylo to již naše 3. setkání s ním na téma paleontologie – Malý Chlum – Obora – perspektivy lokality za období září 2011-leden 2012.

Tentokrát jsme se vypravili do nedávné minulosti, kdy v 60. letech minulého století nedaleko Obory probíhaly paleontologické vykopávky v lokalitě zvané Tramvaj. Pan Dr. Dostál  nás provedl zhruba 5 lety výzkumů a podělil se s námi nejen o veselé historky z té doby. Mohli jsme jeho prostřednictvím nahlédnout do zažloutlých fotografií kroniky, kterou vytvořil pan doc. V. Ziegler z Univerzity Karlovy v Praze.

Je trochu škoda, že se tohoto setkání nezúčastnili skuteční pamětníci té doby, kteří by mohli všem zúčastněným  sdělit své zážitky nebo vzpomínky.

Na druhé straně je potěšující skutečnost, že mezi námi bylo hodně mladých lidí z Obory, které beseda zaujala a všichni jsme se bavili a někdy žasli nad vyprávěním pana doktora Dostála.

Během jara 2012 by skutečně měla být do této lokality dopravena skutečně vyřazená tramvaj z Brna. Věřím, že na slavnostním otevření naleziště se opět setkáme se panem Dr. Dostálem a naše spolupráce bude dále pokračovat.

 

 

Leden 2012 - Setkání nad zažloutlými fotkami (Lokalita Tramvaj)

Malujeme voskovkami II - leden 2012

Jak prima prožít zimu aneb zase jsme malovali voskovkami...

 

V úterý 17. ledna 2012 jsme se již podruhé setkali na výtvarné dílně Malujeme voskovkami, nebo-li výtvarná technika encaustika.

Protože máme mezi sebou šikovná děvčata, tentokrát nás učila nové motivy paní Marcela Havířová z Obory. Naučila nás, jak vytvořit obrázek s vázou a květinami, motiv hořících svíček nebo krajinu s vodopádem a potůčkem.  Sešlo se nás celkem osm.

Kreativní náladu a pohodu dokreslují přiložené fotografie.

Příští výtvarná dílna se chystá na 21. února, lektorkou na ní by měla být paní B. Matušková ze Všehodílny z Boskovic.  Co budeme tvořit, bude již brzo zveřejněno.

Fotografie Leden - výtvarná dílna Malujeme voskovkami II

Lednová čajovna pro dospělé

 

se konala v již tradičním čase a to ve čtvrtek 16. ledna od 18 hodin. Sešlo se nás tentokrát osm a bylo prima.

Četli jsme z knih z knihovny i donesených, povídali si a bylo nám milo. Kdyby další den byla sobota, určitě bychom ještě naše setkání protáhli.

Novým pozitivním prvkem pro naladění do pohody je dešťová hůl, jejíž příjemné zvuky nám dotvářely pohodovou atmosféru.

Další setkání bude již ve čtvrtek 23. února 2012. Tak přijďte pobýt...