Fotogalerie (říjen - prosinec 2011)

Za podzimního období v rámci knihovny proběhly níže uvedené akce, pod textem naleznete také fotografie z těchto setkání: 

Říjen:

  • 6. 10. 2011  Přednáška Dr. Ondřeje Dostála na téma Co nám Země ukrývá? Celkem 30 posluchačů se sešlo ve spolkové místnosti Oborské hospůdky. Mezi posluchači byli nejen oborští občané, ale také hosté z Doubravice nad Svitavou nebo z Blanska. Přednáška s besedou byla velmi zajímavá, pan Dr. Dostál je nejen vědec, ale také výborný vypravěč. Právě na této akci vyšel z řad místních občanů požadavek na možnost shlédnout kroniku z let 60. minulého století, kdy v tzv. lokalitě Tramvaj probíhaly archeologické výzkumy. Setkání chystáme na 21. 1. 2012 pod názvem Podvečerní vzpomínkové ohlédnutí nad zažloutlými fotkami.
  • 20. 10. 2011 Literární večer s pohádkami pro děti v prostorách knihovny. Ve čtení jsem se střídala s děvčaty Markétou Dobiášovou a Maruškou Venclů.
  • 25. 10. 2011 1. výtvarná dílna s názvem Voskové obrazy, zde nám byla lektorkou knihovnice z Veselice paní Olinka Hájková. Zjistili jsme, že tato technika je velmi příjemná a výsledky našeho snažení více než uspokojivé. Akce se vydařila a všichni si domů odnášeli své vlastní snové obrázky.

Listopad:

  • 3. 11. 2011 Literární čajovna pro dospělé - ve čtvrtek 3. 11. v naší knihovně proběhla první historicky doložená literární čajovna, sešlo se nás 9 žen a jeden muž. Četli jsme si nejen z knih P. Coelho, Ch. Džibrána, povídali si o svých zážitcích z četby nebo jen tak o životě. Za světla svíček nám bylo moc hezky a pro další čajovnu jsme se rozhodli již v měsíci prosinci.
  • 22. 11. 2011 2. výtvarná dílna Stromečky štěstí. Na této dílně jsme spolupracovali s paní Blankou Matuškovou z boskovické Všehodílny. Tato výtvarná technika byla našimi děvčaty i ženami zvládnuta s přehledem a tak na konci našeho setkání na stole byl barevný korálkový les, co stromeček, to originál.

Prosinec:

  • 8. 12. 2011 Čteme si o kočkách, kocourech a koťatech a paralelně se čtením jsme vyráběli froté kočičky z ponožek. Heslo znělo: koček není nikdy dost. Jak to dopadlo, můžete se přesvědčit na přiložených fotografiích.
  • 15. 12. 2011 Povídání o vánocích, o vánočních zvycích a pranostikách. Od 18 hodin jsme otevřeli literární čajovnu pro dospělé, která byla jak jinak - vánočně laděná. Přečetli jsme si povídku Zdeňka Svěráka Betlémské světlo, klasika naší literatury K. J. Erbena a jeho Štědrý večer a jiné. Bylo milo a pohodově, prostě předvánočně. Vánoce nejsou jen úklid, nákupy a nervozita, ale především lidské teplo  a sdílení všeho dobrého.

 

Listopad 2011

Prosinec 2011