O knihovně

Obecní knihovna Obora Vám nabízí nejen rozmanité služby, ale také příjemné prostředí pro Váš volný čas:

• Navštivte akce, které pro Vás připravujeme.
  • Vychutnejte si také klid pro čtení.
  • Přijďte si jen tak posedět a odpočinout, nebo přemýšlet a tvořit.
  • Naplánujte si setkání s přáteli a známými.
  • Naše knihovna není jen o půjčování knížek, ale také o setkávání a povídání. Čteme zde dětem pohádky, příběhy, máme jedenkrát v měsíci literární čajovnu pro dospělé čtenáře. Další aktivitou jsou výtvarné dílny, které jsou především mezi místními dívkami a ženami oblíbené. Snahou knihovny je přiblížit místním i přespolním zajímavosti zdejší krajiny a bohatství historie - proběhly již dvě přednášky na téma paleontologie.
  • Spolupráce s místní Mateřskou školou na Oboře. Naše děti jsou velmi chytré, zvídavé a tvořivé.
  • Nápadů a plánů, jak život na Oboře zpestřit, je hodně. Uvidíme, co vše zvládneme a uskutečníme. Vždy je to věc nadšenců a věc kolektivní.

Z našeho knižního fondu si určitě vyberete. Najdete zde vše od domácí i zahraniční beletrie přes dětskou literaturu, sci-fi a fantasy, hobby publikace, turistické průvodce až po populárně naučnou a odbornou literaturu.

Od listopadu 2012 má naše knihovna online katalog Clavius Reks.

Podrobněji v sekci Služby.

S výběrem knihy i jakýmkoli jiným dotazem Vám rádi pomůžeme!

Ovšem - i zde platí pravidla, jakési desatero, jak se chovat ke knížce:

1. Vypůjčené knihy vracej vždy včas.

2. Ke knize se chovej vždy pěkně.

3. Kniha není nábytek.

4. Kniha nemá ráda jídlo ani pití, ale má ráda čistý stůl a ruce.

5. Kniha nemá ráda vodu ani domácí mazlíčky.

6. Kniha není osel, nemá ráda oslí uši.

7. Kniha není hračka.

8. Kniha nemá ráda nůžky ani pastelky.

9. Kniha má ráda čistotného čtenáře.

10. Kniha spí nejraději v knihovničce.

Jak to vypadá u nás v knihovně